Zabezpečení proti Spamu

Zabezpečení proti spamu umí automaticky ochránit vaši schránku před drtivou většinou nevyžádané pošty (spamem). Nevyžádaná pošta je automaticky a hromadně rozesílána na různé emailové schránky uživatelů. Většinou se jedná o reklamní zprávy nebo zprávy v cizím jazyku, někdy s pochybnou přílohou.

Naše zabezpečení proti spamu třídí tyto zprávy a přesouvá je do složky „Spam koš“ ve vaší emailové schránce. Zabezpečení proti spamu umí automaticky rozlišit díky nastaveným parametrům, co je vyžádaná pošta a co není. Pokud patříte mezi zkušenější uživatele, pak funkce Zabezpečení proti spamu nabídne i vlastní možnosti nastavení.

Zprávy ve spam koši mazat
Nevyžádané zprávy ve spamovém koši jsou automaticky mazány po 10 dnech. Můžete si ale zvolit, že budou mazány ihned po doručení. Samozřejmě bude upřednostněno nastavení „Blokací“ a „Výjimek“.
POP3 - stahovat spamový koš
Zvolte „ne“, pokud nechcete do svého počítače přes POP3 stahovat zprávy, které byly vyhodnoceny jako spam. V opačném případě Vám prostřednictvím poštovního klienta bude chodit do přijaté pošty větší množství nevyžádaných zpráv.
Uživatelské filtry
Změňte toto nastavení, pokud chcete uživatelské filtry provádět jen pokud zpráva není spam.
Označovat spam jako přečtené
Upravte toto nastavení, pokud nechcete zprávy ve spamovém koši po doručení označovat jako nepřečtené.

Rozšířené možnosti antispamu

Blokování adres
Zablokuje určitého odesílatele. Můžete si sami zablokovat konkrétní adresy (např. jmeno@ domena.com) nebo celé domény (např. domena.com). Zprávy obsahující tuto adresu nebo doménu budou automaticky vyhodnoceny jako spam a nebudou doručeny do složky „Příchozí“. Jednotlivé adresy uložíte postupně zadáním jejich názvů do připraveného pole.
Vyjímky
Zvolený odesílatel nikdy nespadne do spamového koše. V případě, že některé adresy můžou být nesprávně vyhodnoceny jako spam, můžete jim zde udělit výjimku. Většinou se jedná o adresy cizích domén (např. *.com, *.net, apod). Ukládat můžete rovněž buď jednotlivé adresy (např. jmeno@ domena.com) nebo celé domény (např. domena.com). Zprávy obsahující tuto adresu nebo doménu budou automaticky vyhodnoceny jako nespamové a budou doručeny do složky „Příchozí“.